Menu Zavrieť

Oslava 25 let od Nagana v O2 areně: souboj českých a slovenských hokejových legend

Pětadvacet let od historického triumfu českých hokejistů na zimních olympijských her v Naganu 1998 uplyne v únoru příštího roku. Český hokejisté oslaví tohle mimořádné výročí výjimečným momentem – 10. února změří v pražské O2 areně síly se svými slovenskými protějšky.

A vyhlíží unikátní souboj i emotivní připomínku jednoho z nejslavnějších momentů v historii českého hokeje. “Opravdu se moc těším. Zvlášť, pokud je to v kontextu výročí největšího úspěchu našeho hokeje. Pro nás všechny je to bezvadná příležitost se sejít. Ale neznamená, že se nepopereme o vítězství! Rivalita tam bude, byť v současnosti už spíše taková kamarádská. Nedáme klukům ze Slovenska nic zadarmo a naši fanoušci budou jistě spokojeni,” říká Martin Ručínský, člen zlatého olympijského týmu z Nagana.

Souboj se slovenskými protějšky absolvoval nedávno – v září na stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě vyhrál český výběr v rámci akce “Legendy jsou zpátky” 5:4. Na únor je připravena odveta ve velkém stylu. Vždyť na led vyjedou držitelé největších hokejových úspěchů obou zemí posledního čtvrtstoletí.

Obléct znovu český dres jsou připraveni Jaromír Jágr, Petr Nedvěd, David Výborný, Jaroslav Bednář, Patrik Eliáš, Petr Klíma, Robert Reichel, Jiří Tlustý, Jan Hlaváč, Jaroslav Hlinka, Tomáš Vlasák, Zbyněk Irgl, Jaroslav Nedvěd, Lukáš Krajíček, Jakub Nakládal, Libor Procházka. Týmová lavička taktéž slibuje zajímavý pohled – vedle sebe se postaví Martin Ručínský, Martin Straka, Josef Beránek, Pavel Patera a Jaroslav Špaček.

Zřetelně se rýsuje I sestava slovenského týmu – chybět v ní nebudou Ľubomír Višňovský, Marián Gáborík, Marián Hossa, Žigmund Pálffy, Richard Zedník, Richard Lintner ani stávající prezident Slovenského hokejového zväzu Miroslav Šatan. “Těším se na odvetu v Praze a věřím, že českým hokejistům oplatíme prohru z našeho domácího ledu,“ říká Ľubomír Višňovský.

Pořádající agentura Eniva připravuje mimořádný hokejový program. „Tak jako bylo české vítězství ve finále olympijského turnaje v Naganu jedinečným dnem, tak by měl být unikátním zážitkem zápas českých a slovenských legend v O2 areně. Chceme, aby si diváci a děti užili nejen hokej, ale i další zábavu,“ říká Andrea Bársony z pořadatelské agentury Eniva. „Jsem opravdu ráda, že se nám povedlo zorganizovat v Bratislavě zápas „Legendy jsou zpátky“ a nyní připravujeme i odvetu v O2 areně, věnovanou 25. výročí od zlatého Nagana. Těším se, že fanoušci budou mít možnost vidět pohromadě na ledu legendární osobnosti českého a slovenského hokeje. Věříme, že vstupenka na tento zápas by mohla být pro spoustu fanoušků velice atraktivním vánočním dárkem.“

Připravuje se spousta doprovodných akcí. “Plánujeme zapojit diváky do interakce s hokejisty, ať již na ledě nebo v rámci podpisových akcí, nebude chybět merchandising pro dospělé i děti nebo soutěže o přestávkách,” dodává Tomáš Janků, který zajišťuje produkci akce.

Atmosféru zápasu doplní moderátorské duo Libor Bouček a Marcel Forgáč. Hokejový zápas bude v přímém přenosu vysílat O2 TV Sport a slovenská TV JOJ. Zápas bude mít také charitativní rozměr. Výtěžek z dražby dresů půjde na podporu českého parahokeje.

ZDROJ: TS O2