Menu Zavrieť

Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek českých lesů

Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek českých lesů

Nedokonalé, zato šetrné a “naše”. Holešovická tržnice nabídne vánoční stromky z prořezávek českých lesů a Hala 22 nákupy čerstvých potravin i na Štědrý den.

Holešovická tržnice nabídne v rámci letošních předvánočních nákupů originální a zároveň k přírodě šetrné vánoční stromky, a to díky spolupráci s obchodem Bezobalu. Smrky a borovice pocházejí z lesů v Jihočeském kraji, kde lesníci prořezávají stromky, které brání v růstu svým silnějším sousedům. Místo aby však takové stromky skončily v drtičce na dřevo nebo na kompostu, mohou letos udělat velkou radost v mnoha domovech za jednotnou cenu 399 Kč. V Hale 22 pak mohou návštěvníci nakupovat kvalitní potraviny až do 24.12. do 12.00 hodin. Ve venkovních prostorách nebude chybět prodej kaprů.

„Holešovická tržnice přeje nejen všem svým návštěvníkům šťastné, šťavnaté, šetrné a Bezobalu Vánoce!“

Stromky budou k dostání v běžných velikostech zhruba od 1 m do 2,5 m. Nejsou to dokonalé kousky jako z plantáží, zato mají své osobité křivky a jedinečný charakter. Jedná se o stromky, které překážely v růstu starším a silnějším stromům, proto je lesníci při péči o les odstraňují. Proč je ale sešrotovat a nevyužít je dále? V nabídce budou letos smrky a borovice a největší výběr bude k dispozici na počátku zahájení prodeje, tedy od 16. prosince.

Již nyní si svůj stromek můžete objednat online a po spuštění prodeje si jej přijít jen vyzvednout. V Holešovické tržnici budou stromky k dostání naproti vstupu do Haly 22 od 16. prosince do 23. prosince každý den kromě neděle. Parkování v Holešovické tržnici je na jednu hodinu zdarma. Kromě Tržnice jsou stromky k vyzvednutí také v pražských prodejnách Bezobalu.

„V tržnici rádi dáváme příležitost podnikání ‚s přesahem‘ a udržitelnost je pro nás důležité téma. Současně chceme, aby u nás měly české tradice své místo. Spojili jsme se proto s obchodem Bezobalu, abychom před Vánoci podpořili možnost pořízení ‚ekologických‘ stromků z lesnických prořezů. Živý stromek si díky tomu mohou u nás pořídit i ti, kdo přemýšlejí nad dopadem vánočních příprav na naši přírodu, navíc za velmi příjemnou cenu,” komentuje Michal Tošovský, programový ředitel tržnice.

Jelikož jde o spolupráci s bezobalovým obchodem, přišla na řadu samozřejmě také otázka, do čeho stromeček ne-zabalit. A tak budou stromky svázané přírodním provázkem, který lze po rozbalení znovu použít, třeba i na balení dárků.

„Díky spolupráci s Holešovickou tržnicí můžeme letos šetrné stromky nabídnout ještě více zákazníkům. Naše prodejny mají omezenou kapacitu a tržnice přece jen nabízí více prostoru a také lepší podmínky těm, kteří si pro stromek přijedou autem. Zároveň se s Holešovickou tržnicí rádi propojíme a podpoříme tak i místní oblíbený zeleninový trh v Hale 22,“ říká ke spolupráci Jiří Sedlák, spoluzakladatel a ředitel z Bezobalu.

V tržnici bude prodej stromků umístěn přímo naproti vstupu do zeleninového trhu v Hale 22. Zájemci tak mohou své nákupy pořídit na jednom místě. V Hale 22 jsou v nabídce ryby i mořské plody, čerstvé ovoce a zelenina nebo vyhlášené pečivo včetně cukroví a vánoček ve slovenské pekárně vedle Haly 22. Od 21.12. pak najdou návštěvníci Tržnice u Haly 22 i venkovní prodej živých kaprů.

Vánoce v klidu a pohodě

Od 16. 12. zahájení prodeje vánočních stromků.

Kde a kdy si stromek vyzvednete?

V Holešovické tržnici od 16. do 23. prosince, po-pá 11-19, sobota 9-19, neděle zavřeno.

Online objednání stromků: https://bit.ly/setrne_vanocni_stromky

Od 21. 12. zahájení prodeje vánočních kaprů.

Hala 22 – každý čtvrtek otevřeno do 19.00 hodin (jinak každý všední den do 17.00 hod., v sobotu do 14.00 hod., neděle zavřeno).

Vánoční otevírací doba Haly 22:

24.12. – do 12.00 hodin

25.12. a 26.12. – zavřeno

27.12. – 30.12. – standardní otevírací doba

31.12. – do 14.00 hodin

1.1. – zavřeno

www.holesovickatrznice.cz

ZDROJ: Tlačová správa, foto: holesovickatrznice.cz